Over dit product
De Mars Komagatake Limited Edition 2018 is een Japanse single malt whisky geproduceerd door de Shinshu-distilleerderij, gelegen in de Nagano-prefectuur. Deze editie is beperkt tot 10.000 flessen en heeft een alcoholpercentage van 48%. De whisky is minimaal 3 jaar gerijpt in bourbonvaten en Amerikaanse witte eikenhouten vaten, allemaal opgeslagen in de Shinshu-distilleerderij.
Smaakprofiel:
Neus: Frisse aroma’s van banaan, abrikoos en peer, met subtiele tonen van lichte turfrook.
Smaak: Kruidige nuances van kaneel en cashewnoten, gecombineerd met hints van rijp fruit zoals pruim.
Afdronk: De afdronk wordt gekenmerkt door een zachte aanwezigheid van turfrook die het gehemelte omhult.
Ondanks zijn relatief jonge leeftijd toont de Mars Komagatake Limited Edition 2018 een opmerkelijke complexiteit en balans, wat getuigt van de vakmanschap en expertise van de distilleerderij.
Ontstaan van de Shinshu-distilleerderij (Mars Whisky)
De Mars Shinshu-distilleerderij werd opgericht in 1985 door Hombo Shuzo Co., Ltd., een Japans familiebedrijf dat al sinds 1909 actief is in de productie van sake en shochu. Het bedrijf had al in de jaren ’40 een distillatievergunning voor whisky verkregen, maar pas in de jaren ’60 begon het actief met whiskyproductie.
In eerste instantie werd whisky geproduceerd op kleinere schaal in Kagoshima, maar het koelere klimaat van de Japanse Alpen bleek veel geschikter voor whiskyrijping. Daarom werd de Shinshu-distilleerderij gebouwd in Miyada, prefectuur Nagano, op ongeveer 800 meter hoogte — de hoogstgelegen distilleerderij van Japan.
De productie werd in 1992 tijdelijk stopgezet vanwege de afnemende vraag naar whisky in Japan. Gedurende deze periode werd een deel van de voorraad opgeslagen en verder gerijpt.
Dankzij de hernieuwde internationale interesse in Japanse whisky werd de distilleerderij in 2011 heropend. Sindsdien is Mars Shinshu uitgegroeid tot een van de bekendere namen in de Japanse whiskywereld.
Belangrijkste producten & series
Komagatake – De bekende single malt-serie, vernoemd naar een nabijgelegen berg.
Iwai – Een toegankelijkere blend, vaak met bourboninvloeden.
Cosmo – Een blended malt van eigen distillaten en geïmporteerde whisky’s.
Samenwerkingen – Zoals de Mars x Chichibu limited editions.
Eigenschappen
Inhoud | 0,7 liter |
---|---|
Land | Japan |
Alcoholpercentage | 48% |
Merk | Mars |
Jaar | 2018 |